Gondolom, most sokak meglepődnek, hogy miért is akarok írni egy „haszontalan” gyomról, de remélem a bejegyzésem elolvasása után sokaknál előtérbe fog kerülni az egészségük megóvása, vagy az esetleges betegségük gyógyítása a fenti gyógynövénnyel.
És akkor most következzen egy rövid korkép, hogy ez nálam miként is volt. Még 2008 év végén egy teljes vérkép alkalmával derült fény arra, hogy bizony nekem van egy nem alkoholos eredetű zsírmájam. Ami igazából a lakosság kb. 10-15%-nál előfordul és teljesen tünetmentes. Tehát nem fáj, egyszerűen a májam sejtjei között zsírsejtek vannak, így nem tudja a májam a feladatát 100%-osan végezni. Ez jól látszódott a vérképem májfunkció értékeinél is ugyanis a GOT, GPT és GGT értékek megugrottak. Illetve a koleszterin és a Triglicerid értékeim is a felső határ felett voltak. Háziorvosom szigorú diétát írt elő, és az alkohol fogyasztását is megtiltotta. Az utóbbit könnyű volt betartanom, mert kb. hetente pár üveg sörnél többet soha nem is ittam. Ám a diéta már jóval nehezebb, ugyanis hiába eszik keveset az ember, ha alig mozog. Az év elején (2009) volt még jó pár vérvételem, de nem nagyon mentek le az értékek. Bevallom, én se nagyon törtem magam rajta, hogy ezek az értékek lejjebb menjenek. Ám most valamikor megint kellene mennem vérvételre, de még a beutaló papírt se találom. 🙂 Móni is többször mondogatta, hogy ne hanyagoljam el ezeket a dolgokat. Így hát nagy elhatározást tettem. Napokig túrtam a neten, hogy miként is lehetne a májfunkció értékeimet normalizálni. Ezeket egy csokorba gyűjtöttem.
- Először is le kéne adnom jó pár kilót, és legalább napi fél órát aktívan mozognom kéne. Tehát ez nem azt jelenti, hogy beülök a kocsiba, és a melóhelyen a lépcsőn felmegyek az első emeletre. 🙂 Ez nem elég, sőt még az se elég, ha valaki napi szinten 1-2 km -t gyalogol, ugyanis én majdnem minden nap ezt csináltam, amikor még a melóhely a régi helyen volt, oda én mindig gyalog jártam. A mozgás mellett nem elhanyagolható a megfelelő táplálék bevitel. Tehát kevés szénhidrát, sok zöldség, kevés zsíros étel és sok cukormentes folyadék leginkább víz fogyasztása. Ja és persze a napi kcal érték sem haladhatja meg a 2200-2800 -at (férfiaknál és könnyű munkát végzőknél).
- Másodszor pedig nagy segítségünkre lehetnek a különböző homeopátiás és roboráló készítmények. És akkor elérkeztünk a kedvenc részemhez. Ugyanis létezik egy gyógynövény, ami az ilyen máj és epebajokat nagyon jól gyógyítja, illetve elősegíti a gyors felépülést. Ezt a Máriatövis, népies néven Őszbogáncs gyógynövény.
A növény már régóta ismert a gyógyászatban, első feljegyzések az 1500-as évektől szólnak jótékony hatásáról. A növény egyébként Európában és Ázsiában őshonos, és a termését használják leginkább. Magjában egy nagy antioxidánssal bíró silimarin vegyület együttes található. Heveny májgyulladásban, májzsugorodással járó betegségekben alkalmazzák, valamint gyógyszerek okozta májkárosodás kezelésére is használják. Hatásosságát mi sem igazolná jobban, miszerint a gyilkos galóca mérgezéseknél intravénásan alkalmazzák.
Szerencsére a mai kór előnye, hogy a gyógynövény hatóanyagát koncentrált formátumban több gyógyhatású termékben megtalálhatjuk. És akkor felsorolnék pár ilyen terméket, amik természetesen vény nélkül kaphatóak:
Naturland májvédő és detoxikáló filteres teakeverék: A Máriatövisen kívül, édesgyökeret, csalánlevelet, gyermekláncfű gyökeret, édesköményt és egyéb gyógynövényeket is tartalmaz. Általában napi 1-3 bögrényi tea főzet jótékonyan hat a máj rendes működéséhez.
Silegon drazsé: viszonylag nagy mennyiségű silimarint tartalmaz (70mg) ami a Máriatövis hatóanyaga.
Hepabene-ratiopharm kapszula: Orvosi füstike és Máriatövis kivonat, ami 50mg silimarint tartalmaz.
A fenti termékeken kívül van még jó néhány másik termék is, de én csak ezeket használtam, használom.
Friss Commentek